به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ مهندس هادي سجادي معاون امنيت فضاي توليد و تبادل اطلاعات سازمان فناوري اطلاعات ايران در نشست با اعضای شورای انفورماتیک دانشگاه گفت: با توجه به فضای کنونی کشور، نیروی انسانی متخصص در کلیه زمینه ها علی الخصوص ICDL  و امنیت سیستم های اینترنتی جزء نیازهای ضروری و کلیدی به شمار می رود.

     مهندس سجادي گفت: هدف اصلی از تشکیل مراکز آپا سرمایه گذاری و جذب سرمایه های انسانی و مالی برای دانشگاه ها و تعریف یک مرجع تخصصی در حوزه امنیت سایبری است.

HyperLink

     معاون امنيت فضاي توليد و تبادل اطلاعات سازمان فناوري اطلاعات ايران اهداف و انتظارات مرکز ماهر از مراکز آپای کشور را تحلیلهای امنیتی دوره ای، پایش سازمانهای استانهای خود، آگاهی رسانی، ابداع راهکارها و تکنولوژیهای جدید در مقابله با حملات ویروسها، باج افزارها و بدافزارها عنوان کرد.

     در ابتدای این دیدار دکتر حسین مؤمنی رئیس مرکز آپای دانشگاه گلستان گزارشی از فعالیتهای یک ساله این مرکز ارائه داد و گفت: خدمات ارزیابی سازمانهای استان، تحلیل آسیب پذیری، توانمندسازی کارشناسان مراکز IT دستگاه های اجرایی استان، تدوین معماری و شاخصهای امنیتی شبکه سازمانی و عقد چندین تفاهم نامه با سازمانهای مختلف بخشی از فعالیتهای مرکز آپا دانشگاه گلستان در نخستین سال تأسیس آن بوده است.

HyperLink

     مدیر مرکز آپای دانشگاه گلستان گفت: مهمترین هدف این مرکز از بدو تأسیس، شناساندن مرکز آپا به مدیران ارشد استانی و تلاش برای افزایش بودجه برای این مرکز بود که با نشستهای متعدد با استاندار گلستان و رئیس کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان به آن نزدیک شده ایم.

     عضو هیأت علمی دانشگاه گلستان ابراز امیدواری کرد که با حمایتهای سازمان فناوري اطلاعات ايران در آینده ای نزدیک بتوانیم خدمات مؤثرتری به جامعه دانشگاهی و مردم استان گلستان ارئه دهیم.

     قابل ذکر است این نشست در سالن اجتماعات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

HyperLink

     گفتنی است در ابتدا مهندس هادي سجادي به همراه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، دکتر مهناز اقدسی معاون پژوهش و فناوری، دکتر محمد شهرآئینی رئیس گروه فناوری اطلاعات و خدمات رایانه ای، دکتر مهدی غفاری رئیس دانشکده فنی و مهندسی گرگان از مرکز آپای دانشگاه بازدید کردند.

HyperLink