به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال دکتر فرهاد یغمائی رئیس دانشگاه گلستان، دکتر حسن صادقلو استاندار گلستان و سید مجتبی صدری نماینده شرکت خدمات ارتباطی رایتل تفاهم نامه سه جانبه ای در خصوص همکاری در اجرای پروژه توسعه صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان گلستان ذیل برنامه توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو)، به امضا رساندند.

     این تفاهم نامه در راستای تقویت هرچه بیشتر تعاملات و همکاری های علمی، پژوهشی و اقتصادی در زمینه فناوری های نوین اطلاعات و ارتباطات و تولید محصولات و خدمات دیجیتالی بر بستر فناوری های نوین موبایل 3G و 4G  استان و با توجه به اهمیت توسعه خدمات مردم محور و نظر به ظرفیت بالای استان منعقد گردیده است.

HyperLink

     اهم موضوعات این تفاهم نامه مشارکت و همکاری طرفین در حوزه ارتباطات سیار و فناوری های نوین، تولید بومی محصولات و خدمات دیجیتالی موبایلی نوآورانه و ایده های نو در حوزه کسب و کار دیجیتالی می باشد.

     تسهیل شرایط و تلاشهای لازم جهت رفع موانع موجود، هماهنگی با نظام صنفی رایانه، هماهنگی جهت تبلیغات استانی، پشتیبانی از تیمهای فعال در زمینه تولید محتوا، شتابدهی به تشکیل و توسعه هسته های دانشجویی و نخبگان ایده پرداز و گسترش طراحی و تولید تجاری سازی محصولات و خدمات ارزش افزوده تلفن همراه پاره ای از تعهدات طرفین در این تفاهم نامه است.

HyperLink