مدیریت امور تربیت بدنی

افتخار آفرینی دانشجویان ورزشکار دانشگاه گلستان در مسابقات ورزشی دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه 2 کشور

چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷

افتخار آفرینی دانشجویان ورزشکار دانشگاه در مسابقات ورزشی دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه 2 کشور

 

مسابقات قهرمانی ورزشی دانشجویان منطقه 2 کشور شامل تمام دانشگاه­های دولتی، فنی و حرفه­ای، غیرانتفاعی، پیام نور و علمی کاربردی از سه استان گلستان، مازندران و گیلان در 13 رشته ورزشی در بخش پسران و 11 رشته ورزشی در بخش دختران از آذر ماه آغاز و در 20 اسفند به پایان رسید. دانشگاه گلستان در 8 رشته ورزشی در بخش پسران و 5 رشته ورزشی در بخش دختران در این مسابقات حضور داشته که در اکثر رشته های اعزامی حائز رتبه­ های برتر شده است.

 

لیست افتخار آفرینان دانشگاه در این مسابقات ؛

پسران :

1- کسب عنوان قهرمانی در مسابقات دوومیدانی در ماده 100×4 متر امدادی و کسب سهمیه چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشگاه­های سراسر کشور (شیراز- مرداد 1397)

نفرات تیم : عبدالرزاق کلته ، علی حسینی ، حسین اسماعیلیان و علیرضا محبوب نیا.

مربی : دکتر محمد تقی خورند ، سرپرست : جواد ارباب مجنی

 

2- کسب مقام سومی در مسابقات دوومیدانی در ماده 800 متر توسط آقای عبدالرزاق کلته

 

3- کسب عنوان قهرمانی در رشته کشتی فرنگی توسط محمد حسن حکمت و کسب سهمیه چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشگاه­های سراسر کشور (شیراز- مرداد 1397)

 

4- کسب عنوان دوم در مسابقات شطرنج به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

 نفرات تیم: محمد تورشیزی ، دانیال آمیغ ، میثم وفائیان و امیرمحمد دیوانی

سرپرست: جواد ارباب مجنی

 

5- کسب یک عنوان سومی در مسابقات تکواندو توسط محمد حیدری

 مربی تیم : یاسر اتراچال

سرپرست تیم : جواد ارباب مجنی

 

6- کسب یک عنوان سومی در مسابقات جودو توسط فرهاد توکلی

سرپرست: جواد ارباب مجنی

 

7- کسب عنوان چهارمی در مسابقات والیبال به میزبانی دانشگاه گیلان

نفرات تیم : عبدالرزاق کلته ، اسماعیل شعبان سروری ، ایوب کشمیری ، علیرضا دنکوب ، دانیال علینژاد ، علی اسلامی ، محمد باقر عباسی ، دانیال قلیچی ، ابوالفضل موسوی ، مهرداد قره­قول ، مهیار فرح بخش طولی، سید مهدی طاهری

مربی : صابر ریواده ، سرپرستان: دکتر محمد تقی خورند و جواد ارباب مجنی

نکته قابل توجه در این دوره از مسابقات که برای اولین بار با حضور دانشگاه­های علمی کاربردی ، غیر انتفاعی و پیام نور برگزار می­شد سطح کیفی و فنی بسیار بالای آن بود که دانشگاه گلستان توانست در مرحله گروهی با شکست دانشگاه­های علوم و فنون بهشهر، مازندران و گنبد به مرحله نیمه نهایی راه یابد که در این مرحله با شکست برابر علمی کاربردی گلستان و غیر انتفاعی شمال به مقام چهارمی رسید. دانشگاه­های پیام نور گیلان، علمی کاربردی گلستان و غیر انتفاعی شمال به ترتیب رتبه­های اول تا سوم را کسب کردند.

 

8- کسب مقام سوم مسابقات فوتسال پسران به میزبانی دانشگاه مازندران (بابلسر)

نفرات تیم : علی کلاسنگیانی ، علی حسینی ، محمدباقر علیانی نژاد ، شاهین مومیوند ، احمد غفاری ، محمد نجف زاده ، ابوالفضل تجری ، محسن داغلیه ، علی قربانی، محمد تقی هزارجریبی ، رضا حاصلی ، عرفان طاهرنیا

مربی : رضا زرگرانی ، سرپرست : جواد اراباب مجنی

در این مسابقات تیم فوتسال دانشگاه گلستان با وجود از دست دادن دو بازیکنان کلیدی خود در بازی سوم و مصدومیت اکثر بازیکنان ، با انگیزه و غیرت بی نظیری که از خود نشان داد و تنها با باخت مقابل تیمهای پرقدرت و کامل گیلان و بابلسر(میزبان) که قهرمان و نایب قهرمان شدند با شایستگی به مقام سوم رسید.

 

9- نایب قهرمانی تیم بسکتبال به میزبانی دانشگاه مازندران (بابلسر)

نفرات تیم :

تیم بسکتبال دانشگاه گلستان که با هدف قهرمانی پا به این مسابقات گذاشته بود پس از اینکه دانشگاه گیلان را در مرحله گروهی شکست داد، در فینال دوباره مقابل این تیم قدرتمند قرار گرفت ولی اینبار گلستان با بدشانسی و مصدومیت چند بازیکن ، با نتیجه 61 بر 50 مغلوب گیلان شد و قهرمانی را از دست داد.

نفرات تیم : حسین خلیلی ، محمد قاسمعلی ، آرمان مسعودی ، مهرآیین چراغعلی ، امیر مقدم ، علی زمانی ، محمد داوودی ، داوود ابراهیم آبادی ، علی تیموری ، سعید جعفری ، محمد امین مظفری ، رضا کریمی

مربی : هادی دهقان ، سرپرست : سید جعفر درازگیسو

 

دختران :

1- کسب عنوان قهرمانی در مسابقات دوومیدانی در ماده 100 متر با مانع توسط ملیحه قاسمی و کسب سهمیه چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشگاه­های سراسر کشور (شیراز- مرداد 1397)

 سرپرست : صفیه کاظمی

 

 

2- کسب عنوان دومی در مسابقات بدمینتون در قسمت دوبل توسط کیانا معرفیان پور و شقایق حسینی و کسب سهمیه چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشگاه­های سراسر کشور (شیراز- مرداد 1397)

مربی : مریم ولی دروی ، سرپرست: صفیه کاظمی

 

3- مسابقات شنا:

- کسب سه عنوان قهرمانی توسط محدثه شهرکی نیا در مواد 50 متر کرال پشت ، 100 متر کرال پشت و 200 متر مختلط انفرادی

- کسب عنوان دومی در ماده 50×4 متر آزاد تیمی

- کسب سه عنوان سومی در مواد 50، 100 و 200 متر قورباغه توسط مهلا صبرآموز

- کسب عنوان سومی در ماده 50×4 متر مختلط تیمی

- کسب عنوان سومی مجموع مسابقات بعد از دانشگاه­های گیلان و مازندران. کسب سهمیه چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشگاه­های سراسر کشور (شیراز- مرداد 1397)

نفرات تیم : محدثه شهرکی نیا ، مهلا صبرآموز ، زهرا حاج عابدینی و فائزه ابراهیمی

سرپرست : دکتر نرگس سلیمانی

 

  1. کسب عنوان سومی در مسابقات شطرنج توسط سیده الهام عقیلی

سرپرست: مریم ذوقی

 

 


تعداد بازدید: 90