در راستای جهش تولید و هفته جهاد کشاورزی از دستگاه بذرکار خودکار رونمایی شد

سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹

به گزارش روابط عمومی، دکتر فرهاد یغمایی رئیس دانشگاه گلستان گفت: این دانشگاه به عنوان پرچم‌دار توسعه با اتکا به دانش جوانان فرهیخته و متعهد توانسته است مسیر پیشرفت را طی کند. همچنین طبق فرمایش مقام معظم رهبری و شعار سال 1399 با عنوان جهش تولید، قدم های خوبی توسط اعضای هیات علمی و دانشجویان برداشته شده است.

وی ادامه داد: جهش تولید یک برنامه جامع در راستای توسعه پایدار کشور است و دانشگاه‌ها از ارکان اصلی توسعه در همه زمینه‌‌ های علمی، پژوهشی و فرهنگی محسوب می شوند که می توانند از طریق برنامه‌ریزی هدفمند و به ‌کارگیری ظرفیت و پتانسیل های دانشگاه براساس نیاز امروز و آینده کشور سهم خود را با تعریف پژوهش ها و مطالعات کاربردی به خوبی ایفا کنند.

                             

دکتر یغمایی ضمن گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی یادآور شد: در اکثر مناطق کشور کشت به صورت سنتی انجام می شود و کشاورزان با مشکلاتی از جمله اتلاف بذر و آسیب های جسمی روبرو می شوند که در این راستا ساخت دستگاه بذرکار خودکار به منظور رفع نیاز کشاورزان به عنوان پایان نامه دانشجوی مقطع کارشناسی رشته مکانیک دانشگاه گلستان تعریف و ساخته شد.

                              

گفتنی است این دستگاه با راهنمایی دکتر حامد حسینی عضو هیات علمی گروه مکانیک و توسط آقای محسن فاطمی نیا دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه گلستان با هدف کوچک سازی تجهیزات و ماشین آلات سنگین به منظور استفاده در اراضی تفکیک شده کشاورزی و افراد با توان جسمی کم و متوسط ضمن حفظ سلامتی ساخته شد که دارای قابلیت هایی از جمله ردیف کاری در عرض های بزرگتر، کشت چندین نوع بذر به صورت همزمان، تعیین فاصله برای کشت بذر و آبیاری همزمان با کشت می باشد.

 


تعداد بازدید: 535