گروه فناوری و خدمات رایانه ای

هفتمین نشست مدیران فناوری اطلاعات

پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ هفتمین نشست مدیران فناوری اطلاعات دانشگاه ها و پارک های علمی فناوری منطقه 2 کشور با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات این دانشگاه ها در دانشگاه گلستان برگزار شد.

     در ابتدای این نشست دکتر مهناز اقدسی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان ضمن خوش آمد گویی به مدیران فناوری اطلاعات دانشگاه های منطقه 2، طی سخنانی به معرفی دانشگاه گلستان و فضاهای آموزشی و پژوهشی موجود و در دست احداث و همچنین افتخارات کسب شده و توانمندی های این دانشگاه پرداختند.

در ادامه نشست دکتر محمد شهرآئینی رئیس گروه فناوری اطلاعات دانشگاه گلستان گزارشی از فعالیت های انجام گرفته از بدو تاسیس این گروه در سال 93 ارائه و افزود: در حال حاضر دانشگاه گلستان از 6 سایت مجزا با فواصل متنوع 1 تا 40 کیلومتر تشکیل شده است که باعث می شود شرایط خاصی در ارتباطات دانشگاه ایجاد شود. این شرایط خاص در حال حاضر با ارتباطات فیبر نوری، وایرلس، و تونل های اینترانتی مدیریت می شود.

     در ادامه دکتر شهرآئینی رویکرد فعلی فناوری اطلاعات را ارائه هر چه بهتر خدمات الکترونیکی در قالب سامانه های مختلف از جمله استقرار سامانه آموزشی و پژوهش گلستان و همچنین پیاده سازی کامل فرآیندهای الکترونیکی سامانه اداری و مالی در دانشگاه اعلام کردند.

در ادامه جلسه مهندس باروت کوب زاده رئیس دبیرخانه مرکزی مناطق کشور در وزارت علوم تحقیقات و فناوری، سال 94 را سال تثبیت دیدگاه منطقه بندی در وزارت علوم اعلام کرد و گفت: در همین راستا می توان در سال 95 بسیاری از فعالیت های دانشگاه ها را در قالب مسائل منطقه ای مدیریت کرد.

     رئیس دبیرخانه مرکزی مناطق کشور با تاکید بر ضرورت تشکیل نشست های تخصصی این چنینی در سطح مدیران و حتی کارشناسان افزود: چنین نشستهایی دید کلی در خصوص فناوری اطلاعات را تغییر خواهد داد و فناوری اطلاعات را از «یک خدمت» به جایگاه مناسب خود یعنی «یک زیرساخت حیاتی» اصلاح خواهد کرد.

     ایشان شرایط دانشگاه های منطقه 2 را شرایط ویژه ای اعلام نمودند که می توان از این شرایط جهت تعاملات سازنده ی دانشگاه های منطقه دو در حوزه های مختلف بهره گرفت.

شایان ذکر است مقرر شد با توجه به تجربیات دانشگاه گلستان در خصوص پیاده سازی زیرساخت و مرکز محاسبات، دو طرح پیشنهادی در خصوص «شبکه علمی دانشگاه های منطقه 2» و «راه اندازی مرکز محاسبات دانشگاه های منطقه 2» توسط دانشگاه گلستان ارائه گردد.

     از مصوبات دیگر این جلسه می توان به برگزاری جشنواره ای در حوزه فناوری اطلاعات در دی ماه امسال اشاره کرد.


تعداد بازدید: 515