از تمام ظرفیت های دانشگاه گلستان در مقابله با ویروس کرونا استفاده شده است

شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

با توجه به تداوم اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و آغاز مرحله فاصله‌گذاری هوشمند براساس مصوبات ستاد ملّی مقابله با ویروس کرونا، دانشگاه گلستان نیز تصمیمات جدیدی را از اسفند ماه در بخش های مختلف دانشگاه اتخاد کرده است.

به گزارش روابط عمومی؛ دکتر منوچهر بابانژاد معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه گلستان در این باره گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا از اسفند 1398، اقدامات خوبی را اين معاونت انجام داده که می توان به ضدعفونی کردن دائمی محل کلیه ساختمان های اداری و دانشکده ها، خرید و توزیع برخی اقلام ضروری بهداشتی از قبيل دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی كننده براي حوزه ها به منظور پیشگیری و رعایت پروتکل های بهداشتی، اشاره کرد. همچنين با توجه به فعال بودن پروژه های عمرانی دانشگاه، غربالگری عوامل اجرايی اين پروژه ها نيز صورت می پذيرد.

وی همچنين در خصوص افزايش حقوق كاركنان دانشگاه افزود: طبق مصوبه دولت و مجلس محترم شورای اسلامی (قانون نظام هماهنگ) در اواخر اسفند ماه 98، افزایش ضریب فوق العاده جذب اعضای هئیت علمی انجام پذيرفت و همچنين افزایشی در حدود 15 درصد حقوق کارمندان نيز اعمال و احکام آنها توسط همکاران کارگزینی و اداری در همان ماه صادر شد. هم اكنون نيز شاهد افزایش 15 درصدی در دو بخش هئیت علمی و کارمندي در حقوق سال 1399 هستيم که احکام آن در حال صدور می باشد.

دکتر بابانژاد بیان کرد: علیرغم اینکه در شرایط کنونی به جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا، برخی از حوزه های دانشگاه بصورت 2/3 در دانشگاه حضور دارند اما حوزه معاونت اداری، مالی و عمرانی به صورت ۱۰۰ درصد در حال فعالیت می باشد و با همان قوت گذشته در مسیر توسعه دانشگاه در حال انجام امورات هستند.

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه گلستان خاطر نشان کرد: اقدام دیگری که در دانشگاه صورت گرفته آن است که پرسنل برخی حوزه ها که به علت عدم حضور دانشجویان عزيز، فعالیت کمتری دارند به صورت موقت به قسمت های دیگر منتقل تا با همکاری همه جانبه، اموراتی که انجام آنها تا كنون به سرانجام نرسيده بود، در این ایام به نتیجه برسد.

وی استفاده بهینه از تمام توان دانشگاه را یکی از وظایف خود دانست و اذعان کرد: کلیه فعالیت دانشگاه بدون وقفه در حال انجام است.


تعداد بازدید: 2172